Raporty CC dla central IPx

Centrale Slican z serii IPL, IPM, IPU i MAC-6400 w aktualnych wersjach oprogramowania posiadają całkiem dobrze działający system kolejkowania połączeń. Jest odliczanie pozycji w kolejce i prognozowanie czasu oczekiwania. Brakuje jednak kilku ważnych funkcji np:

  • Brak informacji o połączeniach utraconych.
  • Brak spójnego systemu oddzwaniania na numery połączeń utraconych
  • Brak systemu raportowania dla managera
  • Brak możliwości podglądu stanu kolejki online
  • i wiele innych

Ale cóż. W końcu centrale z serii IPx to nie NCP, która ma wypasiony system kolejek.

Część z tych braków może zniwelować oprogramowanie TTstat. Umożliwia ono:

  • Tworzenie raportów dla managera. Zarówno online na dedykowanej dla klienta stronie, jak też mailowych. Raporty mogą być dzienne, tygodniowe i miesięczne. Dużo ustawień daje managerowi możliwość dostosowania raportu do swoich potrzeb
  • Panel dla agentów. W panelu agenci widzą połączenia rzeczywiście utracone. Mają możliwość oddzwonienia, a po oddzwonieniu pozostali agenci widzą kto i kiedy oddzwonił.
  • Rozliczanie czasu pracy agenta. Odbywa się na zasadzie włączenie i wyłączenia usługi DND. Daje to podwójną korzyść. Usprawnia działanie grupy gdyż połączenia nie dzwonią do agentów których nie ma, i daje możliwość rozliczenia czasu agenta spędzonych przy telefonie.

Przykładowy raport dla managera grupy CC może wyglądać w następujący sposób:

Działanie programu oparte jest o analizę pliku CDR w centrali. W związku z tym do działania niezbędne jest aby w centrali zainstalowany był nośnik nagrań. Dla central IPL, IPM i IPU jest to karta SD a dla centrali MAC-6400 dedykowana karta nagrywania. System nagrywania rozmów nie musi być aktywny. Oczywiście niezbędne jest również aktualne oprogramowanie centralowe.

Aby możliwe było pobranie na serwer pliku z danymi CDR niezbędne jest doposażenie centrali w licencję na serwer FTP, oraz przekierowanie dowolnego portu na port 21 centrali.

Koszt systemu przedstawia się następująco:

Licencja IPx serwer FTP345 złOpłata jednorazowa
Użytkowanie programu TTstat70 złOpłata miesięczna

Wszystkie ceny są cenami netto bez podatku VAT 23%

W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego maciej(at)teletechnika-bydgoszcz.pl