Generator pliku książki kontaktów

Częste zadanie serwisanta centrali telefonicznej.

Niech mi Pan wgra kontakty do centrali żeby się wyświetlały na telefonach. I dostajemy plik w Excel i proszę sobie radzić. W centralach Slican NCP aby zaimportować kontakty muszą one mieć określony format. Czasami utworzenie takiego pliku to droga przez mękę. Do tego licho wie w jakim formacie, jakim systemie kodowania klient dostarczy kontakty. Stąd pomysł aby stworzyć generator który pozwoli z pliku csv z kontaktami utworzyć gotowy plik do wgrania do centrali.

Wczytujemy plik, sprawdzamy kodowanie, określamy w jakich kolumnach pliku źródłowego co się znajduje i … gotowe. Pobieramy plik i wgrywamy do centrali.

Generator znajduje się pod tym linkiem

Generator jest całkowicie darmowy. Nie przechowuje żadnych informacji o przetwarzanych kontaktach. Po zamknięciu strony wszystkie dane są usuwane.

Zapraszam do korzystania.

A tak przy okazji. Co zrobić jeśli trzeba usunąć z centrali wszystkie wpisy do książki a jest ich np. 10 tysięcy?

Podpowiedź. Tworzymy nowy plik z dajmy na to jednym rekordem i wgrywamy do centrali zaznaczając opcję usunięcia wszystkiego przed importem. Ręcznie możemy usunąć tylko to co aktualnie widoczne jest na stronie. wymaga to wielokrotnego powtarzania opcji “Zaznacz wszystko” a potem “Usuń”. Usuwanie przez nadpisanie nie odbywa się przez stronę www a używa wewnętrznych mechanizmów centrali. Działa błyskawicznie.